يك نوجوان آمريكايي موفق به قفل شكني سيستم “آيفون” شد

28 08 2007

يك نوجوان ‪ ۱۷‬ساله اهل “نيوجرسي” آمريكا موفق شد قفل گوشي منحصربفرد آيفون ساخت شركت آمريكايي اپل را بشكند.
به گزارش روز يكشنبه پايگاه خبري بي‌بي‌سي و به نقل از خبرگزاري آسوشيتد پرس، تاييد كرد “جورج هاتز” سيستم فوق را قفل شكني كرده و آن را در يك سيستم ‪ ،T-Mobile‬نصب كند.

بنابراين گزارش سيستم آي.فون كه جديدترين محصول شركت “اپل” آمريكا است از ‪ ۲۹‬ژوئن امسال جاري به تازگي وارد بازارهاي فروش گوشي‌هاي تلفني شد.

اين سيستم شبكه‌اي تنها مختص فروش و استفاده در داخل آمريكااست.

اين سيستم تلفني يك گوشي تلفن همراه با قابليت ارتباط اينترنتي است كه چندي پيش، قبل از آنكه وارد بازارها داخلي آمريكا شود، از سوي شركت “سيسكو” (‪ ،(Sisco‬شركت توليدكننده قطعات و نرم افزارهاي مهم اتصال شبكه‌هاي اينترنتي در جهان، به دليل استفاده از نام اين محصول كه ادعا مي‌كرد نام يكي از محصولات اين شركت است، تا مدتي در دادگاه‌هاي آمريكا به دنبال برداشتن منع قضايي و حقوقي آن از سوي سيسكو بود.

به گزارش بي‌بي‌سي و به گفته اين نوجوان نيوجرسي شكستن قفل اين سيستم تنها ‪ ۲‬ساعت زمان لازم دارد كه براي اينكار نياز به كمي مهارت نرم‌افزاري است.

بي‌بي‌سي گزارش كرد تا اين لحظه هيچ يك از شركت‌هاي “اي.تي.اند تي” و “اپل” در مورد اين خبر اظهار نظري نكرده‌اند.

بنابراين گزارش، هكرها و متخصصان امنيت شبكه، تلاش‌هاي زيادي را در مورد راه‌هاي چگونگي نفوذ به اين سيستم، از زمان فروش آن، به كار بردند تا حفره‌هاي احتمالي امنيتي و شكستن قفل آن را بيابند و از ورود آن به سيستم جلوگيري كنند.

بي‌بي‌سي نوشت تا قبل از اعلام شكسته شدن اين قفل توسط هاتز، شركت اپل در حال بررسي نسخه‌اي ديگر از اين گوشي براي استفاده در خارج از آمريكا بود.

در اين روش قرار بود اطلاعات از سيم كارت (كد و اطلاعات شناسايي مشترك) هر گوشي خوانده شود، و هر سيم كارت براي استفاده از يك سيستم مختص “آي.پي.فون” برنامه نويسي مجدد شود.

به گفته تحليل گران، شركت اپل تحت اين شرايط فرصت خواهد داشت خط توليد اين محصول را كه براي كشورهاي اروپايي براي سال آينده ميلادي در نظر گرفته شده است را با روشي جديد تغيير دهد.

بي‌بي‌سي به نقل از اين نوجوان نوشت وي براي شكستن قفل اين گوشي بطور هم زمان با چهار نفر كه دو نفر از آنها در روسيه بودند در ارتباط بوده و به مدت پانصد ساعت از زمان شروع به فروش اين محصول بر روي آن كار كرده است.

وي به روزنامه آمريكايي “ركورد اف برگن كانتي” گفت، برخي از دوستانش اين كار را اتلاف وقت دانستند، اما ارزش اين كار را داشت.”
در گوشي تلفن آيفون كه يك صفحه نمايش ‪ ۳.۵‬اينچي دارد، به جاي كليدهاي معمول، در آن از صفحه بزرگ حساس لمسي (‪ (touch-screen‬استفاده شده است.

به اين ترتيب مي‌توان از صفحه كليد لمسي آن براي نوشتن پيام‌هاي كوتاه استفاده كرد. اين تلفن همچنين از يك دوربين عكاسي ‪ ۲‬مگاپيكسلي نيز برخوردار است.

با دستگاه آي فون مي‌توان به اينترنت متصل شد و يا ويدئو تماشا كرد.

به همين خاطر كارشناسان طرح اين دستگاه را الهام گرفته از چند دستگاه توصيف كرده‌اند كه قابليت‌ها و كاربردهاي متفاوتي را ارائه مي‌دهد.

Home page Main Blog
Arabic Blog Celebtiry news
Video Blog Sports Blog

 


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: