بنزین آزاد؛ لیتری 650 تومان

17 07 2007

آفتاب: ارزیابی مقامات دولتی از نرخ آزاد بنزین که گفته می‌شود در ماه‌های آینده اعلام خواهد شد حداقل هر لیتر 650 تومان است.

یک نماینده مجلس که نخواست نامش ذکر شود در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب گفت: «وزیر کشور در یک جلسه، ‌برآورد دولت از قیمت آزاد بنزین را 650 تومان اعلام کرد».

وی با اشاره به تلاش‌های دولت برای هرچه پایین‌تر نگه داشتن قیمت سوخت افزود: «این قیمت در صورتی است که دولت عوارضی بر آن نگیرد. یعنی هزینه خرید، هزینه حمل تا پالایشگاه و سود مراکز پخش روی هم بدون عوارض دولتی قیمتی حدود 650 تومان در لیتر خواهد شد».

وی با اشاره به خصوصی بودن جایگاه‌های تحویل سوخت و افزودن سود مورد نظر بر قیمت اظهار داشت: «عده‌ای از نمایندگان معتقدند از میان دو راه حل موجود، راه میانه‌ای هم وجود دارد. طرح سهمیه‌بندی بنزین قرار بود که در دولت قبلی اجرا شود. اما بنا بود بعد از تجهیز سیستم حمل و نقل عمومی و توسعه ظرفیت‌های متروها و اتوبوس‌ها و خودروهای تاکسی و گاز سوز کردن ماشین‌ها و… به اجرا درآید. بالاخره در جهان در این موارد استانداردهای پذیرفته‌ شده‌ای وجود دارد».

وی در پایان با اشاره به اظهارنظر هاشمی تشکری معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره 5/1 میلیون سفر شهری که توسط خودروهای شخصی انجام می‌شود تأکید کرد: «باید همه مسایل را با هم دید و همه راه‌حل‌ها را ارزیابی کرد

 برگرفته از : آفتاب نیوز

 

Home page Main Blog
Arabic Blog Celebtiry news
Video Blog Sports Blog

 

 


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: