انتشار تصاوير گرسنگي و مرگ كودكان يتيم؛ شوك تازه عراق

21 06 2007

نتشار تصاويري دلخراش از گرسنگي و مرگ كودكان عراقي يكي از يتيم خانه‌هاي شمال غرب بغداد از يكي از شبكه‌هاي تلويزيوني آمريكا شوك تازه‌ و رسوايي بزرگي به همراه داشته است

.

در اين تصاوير كه از شبكه تلويزيوني “سي‌بي‌اس” آمريكا پخش شد ده‌ها كودك عراقي پوست بر استخوان چسبيده را نشان مي‌دهد كه برخي از آنها به تخت خواب بسته شده و برخي ديگر برهنه بر مدفوع خود مي‌غلتيدند و برخي نيز به اندازه‌اي بي حال بر زمين افتاده‌اند كه گويي جان در بدن ندارند.
اين شبكه در گزارش خبري روز دوشنبه خود اعلام كرد كه اين كابوس جديد زماني گريبان نيروهاي آمريكايي و عراقي را گرفت كه آنها بطور اتفاقي وارد يتيم‌خانه كودكان استثنايي “الحنان” واقع در شمال غرب بغداد شده و با اين صحنه مواجه شدند.
اين در حالي است كه 5 سال از حضور آمريكا در عراق با حدود 130 هزار سرباز اشغالگر، مي گذرد و اين كودكان كه چه بسا خانواده‌هاي آنها توسط بمب‌هاي آمريكائي از بين رفته‌ و يتيم شده اند، به صورت تصادفي كشف مي شوند.
بنا بر اين گزارش،‌ نوري مالكي، نخست‌وزير عراق اعلام كرده است كه تحقيقاتي را براي تنبيه مقصران آغاز خواهد كرد.
در اين گزارش آمده است كه اين كودكان براي رسيدگي و درمان به مركزي درماني كودكان اعزام شدند.
گروهبان “ميشل گيبسون” از لشكر 82 هوابرد ارتش آمريكا، بدون اشاره به تلاش اشغالگران در عراق بر روي ايجاد تفرقه بين شيعه و سني و بهره برداري از منابع نفتي عراق و پي آمد حضور اشغالگران آمريكايي در عراق مبني بر نا امني، گرسنگي، بيماري هاي مسري و اختلافات مذهبي به شبكه خبري سي‌بي‌اس گفت: «آنها در اين يتيم‌خانه با پيكرهاي متعددي از اين كودكان مواجه شدند كه بر كف اتاق افتاده بودند. در ابتدا گمان مي‌رفت همه اين كودكان مرده‌اند. آنها توپي را به زمين انداختند تا مشاهده كنند واكنشي از سوي اين كودكان مشاهده مي‌شود كه ناگهان يكي از آن كودكان نزار سر بلند كرده و نگاهي به آنها انداخته و سپس بي‌حال مي‌شود. اين واكنش باعث مي‌شود كه سربازان فرياد بزنند “آه، آنها زنده‌اند”.»
بنا بر اين گزارش، در اين يتيم‌خانه نيروهاي مذكور 24 پسر بچه استثنايي يافتند كه برخي از آنها نشانه‌هاي گرسنگي و بي‌توجهي شديد را به هرماه داشتند و پزشكان در ابتدا گمان مي‌كردند دستكم يكي از اين كودكان جان سپرده است.
گيبسون در ادامه توضيحات خود درباره صحنه مواجهه به اين كودكان افزود: «هزاران مگس بر بدن او پرواز مي‌كردند و او قادر نبود تكان بخورد. ما مجبور بوديم كه سرش را بلند كنيم تا ببينيم زنده است يا خير. تنها مردمك چشمانش تكان مي‌خورد. مگسها در گوش، چشم،‌دهان و زخم‌هاي بدنش نشسته بودند.»
در بيانيه‌اي كه از سوي مالكي در اين باره انتشار يافت دستور دستگيري كاركنان اين يتيم‌خانه صادر شده و قول تحقيق و تنبيه عوامل اين امر ارايه شده است.
كودكان گرسنه عراق در دارالايتام

كودكان گرسنه عراق در دارالايتام

كودكان گرسنه عراق در دارالايتام

كودكان گرسنه عراق در دارالايتام

كودكان گرسنه عراق در دارالايتام

كودكان گرسنه عراق در دارالايتام

كودكان گرسنه عراق در دارالايتام

كودكان گرسنه عراق در دارالايتام


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: